Wiadomości z Garwolina

175 tysięcy zł na remonty strażnic w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - 175 tysięcy zł na remonty strażnic w powiecie garwolińskim

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 369,7 tys. zł w powiatach garwolińskim i siedleckim wyremontowanych zostanie 19 strażnic OSP. Dziś umowy w tej sprawie podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.


- To nie jedyny nasz program pomocowy, który kierujemy do naszych mazowieckich jednostek OSP. Przekazujemy środki na specjalistyczny sprzęt i wozy ratownicze, a ostatnio przekazaliśmy także wsparcie na zakup środków ochronnych. Teraz czas na strażnice - Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Na remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej czy instalacji elektrycznej mazowieckich strażnic samorząd Mazowsza przekazał 3 mln zł. W powiatach garwolińskim i siedleckim do 19 jednostek OSP trafi ponad 369,7 tys. zł. Dzięki tym środkom zostaną wyremontowane strażnice OSP Nowa Brzuza, OSP Miętne, OSP Garwolin, OSP Samorządki, OSP Maciejowice, OSP Wola Starogrodzka, OSP Lipówki, OSP Sokół, OSP Żabieniec, OSP Przywory Duże, OSP Korczew, OSP Mokobody, OSP Hołubla, OSP Kamianki Lackie, OSP Nowe Opole, OSP Ozorów, OSP Suchożebry OSP Zbuczyn oraz OSP Oleśnica.

REKLAMA:


– Strażnice to miejsce pracy naszych mazowieckich strażaków ochotników, ale nie tylko. Doskonale wiemy, że często to także ośrodki kulturalne i miejsca integracji lokalnych mieszkańców. Muszą więc być bezpieczne, a niektóre z nich wymagają pilnego remontu. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu i odnowieniu mazowieckich strażnic – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Lista jednostek OSP z powiatów garwolińskiego i siedleckiego, które otrzymały dofinansowanie na remont strażnicy:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.