Garwolin Sport

Młodzicy Wilgi z awansami na Mistrzostwa Polski!

Dodano:
garwolin - Młodzicy Wilgi z awansami na Mistrzostwa Polski!

Z dużymi sukcesami wystartowali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Mazowsza, które odbyłyby się w Ciechanowie, młodzicy ''Wilgi'' Garwolin - zdobyli w nich 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.


Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza były bardzo udane dla zawodników Wilgi Garwolin. Należy tu wyróżnić Szymona Głaszczkę w skoku w dal, który nie tylko zwyciężył dal, ale uzyskał drugi wynik w Polsce ze świetnym rezultatem 6.32 cm (III klasa sportowa i rekord powiatu młodzików).  Niewiele ustąpił mu złoty medalista w rzucie dyskiem –  wynik – 49.67m (rek. życ. i II klasa sportowa) Wiktor Sikora,który zdobył ósme miejsce w tabelach krajowych. Ponadto pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Kucharska w rzucie dyskiem – 27.64m

Drugie miejsca zdobyli:
Maja Przybysz – rzut oszczepem – 33.31 m – rek. życiowy 
Ewelina Kucharska – 80m ppł – 13.21m
Alicja Świesiulska – 100m –13.18s
Michał Głowala – 200m ppł – 28.99 s – rek. powiatu młodzików
Wiktor Sikora – pchnięcie kula – 11.11m – rek. życiowy

Dwa medale brązowe przypadły Mai Przybysz w rzucie dyskiem – 25.21m i pchnięciu kulą – 9.93m.

Na tych zawodach młodzicy zdobywali miejsca rankingowe w swoich konkurencjach do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików – 26-27 września – Słupsk. Awans na te zawody zdobyli: Maja Przybysz w rzucie oszczepem i w pchnięciu kulą, Szymon Głaszczka w skoku w dal, Wiktor Sikora – w rzucie dyskiem oraz Michał Głowala  w biegu na 200m ppł.

Dzieci młodsze (rocznik 2009 i młodsi) miały swoje mistrzostwa na stadionie warszawskiej AWF. Srebrny medal na tych zawodach zdobył w rzucie piłeczką palantową - wynik 40.00 m 11-letni Bartosz Głowala zeSzkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej. Ten sam zawodnik był też piaty w biegu na 300m – 51.46s  

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.