Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Kropki w Bajkowej Krainie

Dodano:
garwolin - Dzień Kropki w Bajkowej Krainie

15 września społeczność Publicznego Przedszkolu ''Bajkowa Kraina'' w Sulbinach obchodziła po raz pierwszy Międzynarodowy ''Dzień Kropki''.


Celem jaki przyświecał temu wydarzeniu, było wzbudzenie kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie do twórczego działania, by dzieci uwierzyły w swoje możliwości.

Święto Kropki zostało zapoczątkowane dzięki książce pt.,,Kropka’’ Petera H. Reynoldsa. Autor opisał w niej historię małej Vashti, która to dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Idąc za przykładem Vashti dzieci z przyjemnością podjęły wyzwanie, zmotywowane przez swoje panie. Każda grupa ze swoim pomysłem.

Tego dnia bajkowe przedszkole wypełniły kropki. Można było je dostrzec tam, gdzie do tej pory nikt by się ich nie spodziewał. Między innymi na ubraniach dzieci, pań w wystroju sali, a nawet w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki chętnie wykonywały prace plastyczne z „kropką” w roli głównej. Tego dnia nie mogło także zabraknąć fotobudki z motywem kropki oraz malowania buziek. Były nawet ,,wyścigi kropkowe’’ oraz zabawy z chustą animacyjną w ogrodzie przedszkolnym. Pod koniec zajęć, dzieci miały za zadanie odnaleźć kropki ukryte w różnych tajemniczych miejscach w przedszkolnym ogrodzie, które były ukryte.

REKLAMA:


Dzieci bardzo chętnie i odważnie uczestniczyły we wszystkich działaniach przygotowanych przez nauczycieli. Uśmiechom i radości przedszkolaków nie było końca…
Z pewnością przesłanie płynące, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent i pozostanie w myślach zarówno dzieci jak i grona pedagogicznego.


Anna Bartosiewcz
Dorota Wachnicka

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.