Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 stycznia 2021r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 stycznia 2021r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


11 styczeń 2021 r.

Pożar budynku przy ul. Kościuszki w Garwolinie

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku, który nie był zamieszkały. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie, gm Górzno

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Józefowie, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarowy. Osoba podróżująca pojazdem osobowym znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

13 styczeń 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Lipówkach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy i dostawczy. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 styczeń 2021 r.

Pożar samochodu osobowego w Starowoli

Przed godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Starowoli. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trzciance
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trzciance. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Górznie

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Górznie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

15 styczeń 2021 r.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym w Łaskarzewie

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o możliwości występowania tlenku węgla w pomieszczeniu, gdzie znajduje się piec gazowy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu pomieszczenia miernikiem wielogazowym. Urządzenie wykazało tlenek węgla w pomieszczeniu, w związku z tym wyłączono piec, przewietrzono pomieszczenie i zalecono dokonanie przeglądu urządzenia przez uprawnioną osobę. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


16 styczeń 2021 r.

Pożar budynku jednorodzinnego na Osiedlu Wilga

Przed godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego sufitu w budynku mieszkalnym na Osiedlu Wilga. Właściciel przed przybyciem straży ugasił pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu nadpalonych desek z sufitu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Talubie
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Talubie, w którym uczestniczył samochód osobowy i dostawczy. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar poddasza budynku jednorodzinnego w Korytnicy
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Korytnicy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na poddasze, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie usunięto nadpalone elementy więźby dachowej i sprawdzono poddasze kamerą termowizyjna, nie stwierdzając zagrożenia. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

17 styczeń 2021 r.

Pożar samochodu osobowego w Lucinie

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Lucinie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Stoczku

O godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Stoczku. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.