Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 11 kwietnia 2021r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 11 kwietnia 2021r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


6 kwietnia 2021 r.

Pomoc osobie poszkodowanej na ul. Stacyjnej w Garwolinie

Po godzinie 10.00 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ul. Stacyjną w Garwolinie, w celu udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które wyznaczono na boisku szkolnym. Akcja trwała ponad dwie godziny.

7 kwietnia 2021 r.

Tlenek węgla w Garwolinie

Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w lokalu mieszkalnym w budynku wielorodzinnym w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu pomiarów czujnikiem wielogazowym, który potwierdził obecność tlenku węgla. W akcji trwającej niespełna godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

10 kwietnia 2021 r.

Pożar pustostanu w Trzciance

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pustostanu w miejscowości Trzcianka. Działania straży pożarnej polegały na podaniu czterech prądów wody na płonący budynek. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Rębków
Po godzinie 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rębków, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującym pojazdami, a także odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Stoczku
Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego, drewnianego w miejscowości Stoczek. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru gaśnicą proszkową, co znacznie ograniczyło jego rozwój. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody na palącą powierzchnię ściany i stropu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

11 kwietnia 2021 r.

Potrącenie rowerzysty

Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Lipówki. Działania straży pożarnej polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej z wykorzystaniem AED. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar kotłowni w Gocławiu

Przed godziną 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gocław. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody, a po ugaszeniu pożaru przewietrzeniu budynku. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna wyjeżdżała:
- 4 razy w celu dowożenia osób na szczepienia przeciw Covid-19;
-  24 razy w celu dystrybucji ŚOI – maseczek;
- 13 razy do pożarów traw.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.