czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

MFW: Rząd zadeklarował zaszczepienie wszystkich dorosłych Polaków

Dodano:
garwolin - MFW: Rząd zadeklarował zaszczepienie wszystkich dorosłych Polaków

Na stronie Międzynarodowego Funduszu Walutowego znajdujemy informację, która ujawnia plany polskiego rządu. Narodowy Program Szczepień przedłożony MFW jasno informuje, że do początku 2023r. zaszczepieni mają być wszyscy dorośli Polacy.

„Program szczepień na SARS-CoV-2 został uruchomiony 27 grudnia, a personel medyczny był najważniejszą do zaszczepienia grupą. Narodowa Strategia Szczepień ma na celu zaszczepienie wszystkich 31 milionów dorosłych Polaków nie później niż do początku 2023 r., ale jeśli pięć wybranych szczepionek zostanie wykonanych szybciej, może to zostać zrealizowane do połowy 2022 r. Do 29 czerwca całkowita liczba szczepień wyniosła 28,8 miliona, przy czym 44 procent populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę, a 34 procent populacji zostało w pełni zaszczepionych. Ludność w wieku powyżej 12 lat kwalifikuje się obecnie do szczepienia.” - taką informację czytamy na stronie MFW, który nie jest instytucją zajmującą się ściśle zdrowiem, ale w kwestię szczepień angażuje się równie mocno jak Światowe Forum Ekonomiczne, również będące raczej instytucją zajmującą się gospodarką.

Każdy może sprawdzić tę informację TUTAJ.

REKLAMA:


Te plany już wiosną 2020r.. na początku pojawienia się szerzej w Polsce wirusa SARS-Cov2, kiedy nie było jeszcze szczepionek, ujawnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Potem było wycofywanie się rakiem z tych deklaracji, bo ruszała kampania prezydencka Andrzeja Dudy. Duda nie chcąc przegrać wyborów mówił, że chce by szczepionki były dobrowolne. Ostatnio głosi inne hasła. Powiedział, m. in. że osoby niezaszczepione będą musiały się ciągle testować. Innymi słowy: ich życie ma być tak uprzykrzane, by w końcu się ugięły.

Unijne plany wprowadzenia tzw. ''paszportów szczepień'' sięgają 2018r. Świadczą o tym oficjalne dokumenty unijne.

Polski rząd prawdopodobnie wprowadzi obowiązek szczepień, jeżeli dostatecznie dużo Polaków zaszczepi się dobrowolnie lub „dobrowolnie”, bo przecież wszyscy doskonale wiemy jak szczepionki na COVID są dobrowolne. Są naciski ze strony pracodawców, placówek medycznych oraz samego rządu, który dyskryminuje niezaszczepionych w kwestiach takich jak podróże.

Aktualnie za mało Polaków się zaszczepiło, by stosować silniejsze represje wobec niezaszczepionych. Po prostu nie ma do tego klimatu politycznego.


Odwiedź nas na facebooku