czan maj 2022

Garwolin Sport

Jagoda Jonak z II klasą mistrzowską na MP 15 latków w Oświęcimiu!

Dodano:
garwolin - Jagoda Jonak z II klasą mistrzowską na MP 15 latków w Oświęcimiu!

W dniach 15-18 lipca 2021 odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w Bydgoszczy 17-18 lat, a w Oświęcimiu do 15 lat. Szczególnie dobrze dla Delfina wypadły zawody w Oświęcimiu, w których Jagoda Jonak zdobyła II klasę mistrzowską.


W obydwu miastach UKS Delfin Garwolin miał swoich przedstawicieli, w Bydgoszczy byli to: Sitnik Jakub oraz Więckowska Alicja, a w Oświęcimiu startowali: Grzegrzółka Tomasz i Jonak Jagoda. W życiowej formie podczas Mistrzostw Polski na pewno była Jonak Jagoda, która wszystkie swoje 5 startów zakończyła rekordami życiowymi, z czego 3 starty w konkurencjach stylem klasycznym to nowe rekordy powiatu garwolińskiego w kategorii seniorów, a czasy uzyskane przez nią na dystansie 50 i 100m to wyniki spełniające normę na uzyskanie II klasy mistrzowskiej.
Rekordy powiatu które ustanowiła to: na 50m – 37:60, 100m – 1:22:84 i 200m – 3:02:24.

W Oświęcimiu również Tomek się dobrze spisał, ustanawiając 3 rekordy życiowe z czego 2 to nowe rekordy powiatu w kategorii Juniorów 15 lat i dotyczą one konkurencji: 100m dowolny – 1:01:21 oraz 100m klasyk – 1:18:63. - Całej czwórce chciałem bardzo podziękować za poświęcony czas w wakacje, by przygotować się i w ogóle wystartować w Mistrzostwach. To był dla nas wyjątkowo długi i bardzo męczący sezon, dlatego szczególne słowa uznania za uzyskane wyniki czy to na MP czy to w trakcie sezonu. Teraz mamy ponad miesiąc przerwy od treningów, sezon zaczynamy obozem w Wągrowcu w ostatnim tygodniu sierpnia – mówi trener UKS Delfin Wojciech Mianowski.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

sportowe klasy pływackie (, #IP 9d2fb183da) Odpowiedz

Sportowe klasy pływackie: Mistrzowska Międzynarodowa - Mistrzowska Krajowa - Klasa I, Klasa II i klasa III. Nie ma niestety klasy II mistrzowskiej. Za Polskim Związkiem Pływackim.