KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Ci których nie było - wystawa 22 października

Dodano:
garwolin - Ci których nie było - wystawa 22 października

''Ci których nie było'' - taki tytuł nosi wystawa, której wernisaż odbędzie się piątek 22 października o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia. Tym razem swoje prace zaprezentuje Magdalena Kulesza-Fedkowicz.

Podczas wystawy prezentowanej w Garwolinie artystka pokaże kilkadziesiąt prac, m. in rysunki, akwarele, obrazy malowane temperą i olejami. Łączy je wszystkie temat natury: korelacja między przyrodą a człowiekiem, przenikanie się światów, delikatność materii narażonej na unicestwienie. Cechuje te prace czysta gama kolorystyczna, różnorodna struktura, symbolika.

Artystka urodziła się w Żyrardowie w 1981 roku. Jest  absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Dyplom na krakowskiej ASP obroniła w 2008 roku w Pracowni Malarstwa u profesora Leszka Misiaka (oraz aneks z filmu animowanego w Pracowni Filmu Animowanego u profesora Jerzego Kuci). W 2015 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Malarstwa na macierzystej uczelni. Zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku,rzeźby, filmu animowanego, site-specific, video. Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych za film „Podróż na wschód”, wyróżniona podczas V Piotrkowskiego Biennale Sztuki za pracę „Dobranoc przyjaciółko znad rzeki”oraz zdobywczyni wielu innych nagród.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja potrwa do 26 listopada.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.