KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pasyjka ze śladami po kuli z pistoletu. Krzyż odrestaurowany (foto)

Dodano:
garwolin - Pasyjka ze śladami po kuli z pistoletu. Krzyż odrestaurowany (foto)

Kolejny krzyż na terenie parafii został odrestaurowany. Nadleśnictwo Garwolin zleciło jego odnowienie leśniczemu Stanisławowi Oszkielowi z Podłęża. Krzyż z przestrzeloną figurką Jezusa pobłogosławiony został 6 października.

- Kto z was trochę jeździ rowerem po lesie, na pewno nie jeden raz mijał drewniany krzyż przy drodze leśnej z Rudy Tarnowskiej do Lipnik. Na krzyżu tym wisiała pasyjka ze śladami po kuli z pistoletu. Komuś z naszych najeźdźców ten krzyż przeszkadzał i do niego strzelał - napisał proboszcz Parafii Św. Jadwigi Ślaskiej w Samogoszczy, ks. Bogusław Filipiuk.

Krzyż stojący na terenie gminy Maciejowice został zdemontowany, skrócony od dołu o przegniłą część. Niszczejąca figurka Jezusa Chrystusa została posklejana. Uzupełnione zostały brakujące elementy ozdobne z drewna. Wysuszony i odmalowany. Zamontowany ponownie na metalowym wsporniku.

REKLAMA:


- Pan Piotr Kamiński, leśniczy z Bączek, który między innymi brał udział w ponownym ustawieniu krzyża poprosił mnie o pobłogosławienie tego odrestaurowanego krzyża. Termin został ustalony na 25 rocznicę beatyfikacji bł. Męczenników z Pratulina, czyli 6 października 2021 roku - zaznaczył na stronie parafii ksądz proboszcz.

W modlitwie wzięli udział mieszkańcy Lipnik, Lewikowa i Rudy Tarnowskiej.

Proboszcz parafii dziękuje Nadleśnictwu Garwolin i leśniczym za tę inicjatywę i dokonaną renowację.

Fot. Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy