KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Przespał się w cudzym samochodzie i go uszkodził

Dodano:
garwolin - Przespał się w cudzym samochodzie i go uszkodził

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. Wartość start właściciel oszacował na kwotę ponad 1 tys. złotych. 49-latek usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony wtorek dyżurny garwolińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu wnętrza osobowego forda, zaparkowanego na jednym z parkingów w Żelechowie. Właściciel pojazdu oszacował straty na ponad 1 tys. złotych.

Policjanci zajęli się ustalaniem sprawcy. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady i monitoring. Na podstawie zgromadzonych przez nich materiałów oraz zeznań świadków odtworzyli przebieg zdarzenia. Okazało się, że w nocy 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, dostał się do wnętrza forda i tam postanowił się przespać. Sprawca pozostawił po sobie uszkodzone wnętrze pojazdu w postaci przepalonego fotela kierowcy, uszkodzonego radia samochodowego oraz wyrwanych przycisków do sterowania klimatyzacją.

Jeszcze tego samego dnia 49-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Irokez (, #IP f909846273) Odpowiedz

Zmogła dziada oranżada i od razu kara.Chłopu zachciało się spać pomylił auto z domem :)

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

czyli co? już w samochodzie nie można sobie uciąć drzemki? paranoja.

realista (, #IP 0e58856bd7) Odpowiedz

jaka paranoja. Przecież kara będzie nie za spanie tylko za zniszczenie. Jak idiota to tak musi być...