KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Historyczny sukces mechaników z ZS nr 2 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Historyczny sukces mechaników z ZS nr 2 w Garwolinie

Uczniowie ZS nr 2 w Garwolinie odnieśli historyczne sukcesy w konkursach podczas XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, który odbyły się w dniach 7-9 kwietnia w Poznaniu.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to coroczne wydarzenie zrzeszające tysiące młodych ludzi chcących w przyszłości wykonywać zawód mechanika, lakiernika czy specjalisty od pojazdów elektrycznych ze szkół technikalnych oraz zawodowych. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcają m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, dziennikarz telewizyjny Grzegorz Duda, kierowca rajdowy Jakub Przygoński.
W ramach OMM odbywa się kilka konkursów. Uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zmaganiach, tym razem z Poznania wrócili ze znaczącymi sukcesami.
W konkursie Młody Mechanik, trzecie miejsce zajął duet Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński. Nasi mechanicy po przejściu gry kompetencyjnej BMW, wzięli udział w części praktycznej. – Mieliśmy za zadanie m.in. wykonać klasyfikację olejów i płynów chłodniczych marki Orlen czy wykonać diagnostykę za pomocą magistrali CAN – mówią uczniowie klasy IV TPS. Tegoroczni maturzyści poszli za ciosem i wygrali konkurs Młody Mechanik Motocyklowy, gdzie musieli m.in. wymienić napęd w motocyklu żużlowym czy ocenić stan zużycia elementów silnika.

Drugie miejsce w konkursie Młody Mechanik Maszyn Rolniczych zajęli uczniowie kl. III TPS5 – Adrian Zwierz i Bartosz Lis. Ich zadaniem, w części praktycznej, było m.in. ustawienie luzu zaworowego w silniku ciągnika John Deere czy przegląd mechaniczny ciągnika.
Trzeci duet – Paweł Kamiński i Michał Barański (kl. III TPS5) wystartował w konkursach Elektromobilni oraz Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych.

REKLAMA:


Z Poznania uczniowie ZS w Garwolinie wrócili także z sukcesem indywidualnym. Przemysław Przybysz zajął drugie miejsce w 28. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, w którym wzięło udział 430 uczniów z całej Polski.
- Zawód technik pojazdów samochodowych jest uczony od wielu lat. Sukces przyszedł z czasem. Uczestnictwo w tych turniejach sprawiło, że nasza młodzież nabierała doświadczenia. Efekt, który osiągnęliśmy jest historyczny. Jesteśmy wszyscy bardzo dumni! – podkreśla dyrektor szkoły Ewa Flaga.

Opiekunami uczniów są Dariusz Wiącek i Dariusz Zegadło, których w przygotowaniach wspierali Jerzy Korba i Stanisław Prządka. - Jesteśmy z chłopaków bardzo dumni. Warto podkreślić, że w mistrzostwach brało łącznie udział 3300 zespołów, czyli 6600 uczniów! – zaznaczają nauczyciele przedmiotów zawodowych w TPS.
Wyjazd do Poznania był współfinansowany z środków Rady Rodziców.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.