KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kradli rowery w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Kradli rowery w Garwolinie

W ostatnich dniach policjanci z Garwolina otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Garwolinie doprowadziły do odzyskania jednośladów i zatrzymania sprawców. 42-latek usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, któremu funkcjonariusze przekazali materiały sprawy.Policjanci z garwolińskiej komendy przyjęli dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów, do których doszło 10 i 11 sierpnia w Garwolinie. Jeden z rowerów był pozostawiony przed placówką handlową, a drugi przy obiekcie usługowym. Wartość skradzionych jednośladów właściciele oszacowali na kwotę 1000 i 1100 zł.

Tłumaczył, że kradzież roweru to żart


Sprawami kradzieży zajęli się kryminalni z Garwolina. W efekcie podjętych działań policjanci ustalili sprawców. Jednym z nich był 14-latek, który tłumaczył, że zabrał rower w ramach żartu. W drugim przypadku kradzieży dokonał 42-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Policjanci odzyskali oba jednoślady, które wróciły do właścicieli.

REKLAMA:


42-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Całość materiałów w sprawie nieletniego została już przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Policja przypomina!
Rowery pozostawione na tzw. „chwilkę” bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru to zachęta dla złodzieja. Żeby zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. na klatce schodowej czy pod sklepem. Należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje:
    • pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia,
    • pozostawienie roweru na klace schodowej,
    • pozostawienie roweru na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym,
    • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.