Wiadomości z Garwolina

Burmistrz Garwolina nie odpowiada na pytania w kwestii inwestycji w GSAG

Dodano:
garwolin - Burmistrz Garwolina nie odpowiada na pytania w kwestii inwestycji w GSAG

W dniu 17 sierpnia do burmistrz miasta Garwolina trafiły pytania w kwestii starań samorządu miasta Garwolin o pozyskanie inwestycji do Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Włodarz nie odpowiedziała do dziś.


W Mszczonowie w województwie mazowieckim na 8 ha działce powstanie park przemysłowy. W Legnicy powstaje fabryka pomp ciepła, która da pracę 3 tys. osób. W Rzeszowie powstaje fabryka super baterii. W Strefie Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” powstaje fabryka producenta automatyki przemysłowej. W Srefie Aktywnośći Gospodarzej w Starym Sączu powstaje inwestycja za inwestycją.

Firma Meltmann zainwestuje w strefie gospodarczej w Ujeździe.

Tymczasem Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej to jeden wielki niewypał. W prawdzie powstają tam supermarkety, sala weselna i strażnica PSP, inwestycje potrzebne mieszkańcom powiatu, ale nie powstaje żaden zakład, który mógłby zatrudnić w jednym miejscu np. 500 osób. Wiadomo, że duża liczba miejsc pracy uniemożliwia pracodawcom zmowę płacową i wymusza konkurencję o pracownika.

Starostwo Powiatowe w Garwolinie odpowiedziało i wskazało beneficjenta inwestycji

Dariusz Tarczyński ze Starostwa Powiatowego w Garwolinie i starosta garwoliński odpowiedzieli na pytania odnośnie strefy. Poziom tych odpowiedzi można sprawdzić TUTAJ i TUTAJ. Kwestia GSAG, była też poruszana TUTAJ.

Starosta garwoliński w swojej odpowiedzi na pismo z Kuriera Garwolińskiego wskazał głównego beneficjenta inwestycji. To samorządy miejskie i wiejskie.
- Głównym beneficjentem nowych inwestycji są władze Miejskie i Gminne na terenach, których te inwestycje są lokalizowane i to głównie samorządy Gminne i Miejskie zainteresowane są pozyskiwaniem nowych inwestorów oraz rozwojem już istniejących firm.
Proces promocji, jak i przygotowanie przez władze zachęt inwestycyjnych, choć są bardzo istotne, to nie mają tak dużego znaczenia i wpływu na skuteczność, jak pożądane przez inwestorów cechy terenów inwestycyjnych oraz zapisów w Miejscowych Planach Zagospodarowania Przestrzennego oraz zachęt w kwestiach ulg podatkowych oferowanych przez władze Gminne i Miejskie
– zaznaczył w ostatnim piśmie odnośnie strefy starosta garwoliński Mirosław Walicki.

REKLAMA:


Burmistrz Garwolina nie udziela odpowiedzi na pytania

17 sierpnia do Urzędu Miasta Garwolin trafiły pytania skierowane do burmistrz w kwestii ściągania inwestorów do GSAG. Sekretarz miasta potwierdza, że pytania wpłynęły. Mimo dwóch monitów burmistrz jednak nie odpowiedziała. Poniżej treść pytań. Są niemal identyczne jak pytania skierowane do starostwa.

Zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o odpowiedź na pytania:
1. Czy przedstawiciele władz miasta od 2018r. rozmawiali z rządem na temat pomocy w ściągnięciu inwestora do Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej? Jeżeli tak to kiedy? Czy udało się ustalić coś konkretnego? Czy zachowała się jakakolwiek korespondencja, nagranie, cokolwiek co by potwierdzało te rozmowy?

2. Czy przedstawiciele władz miasta od 2018r. rozmawiali z jakimiś firmami (np. mogącymi dać pracę 500 osobom) na temat inwestycji w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej? Jeżeli tak to kiedy? Czy udało się ustalić coś konkretnego? Czy zachowała się jakakolwiek korespondencja, nagranie, cokolwiek co by potwierdzało te rozmowy? Jakie to były firmy? Jakie to były branże? (chodzi o ogólne informacje a nie konkretne ustalenia, np. miasto nie musi podawać konkretnej nazwy firmy czy treści rozmów)

3. Zalando, które oddało do użytkowania wybudowaną halę w miejscowości Przyłęki, wyraziło zainteresowanie terenem gminy Białe Błota za pośrednictwem firm specjalizujących się w wyszukiwaniu i sprzedaży nieruchomości, tj. Nalepa Capital Trust Sp. z o.o. oraz Hillwood Polska Sp. z o.o. Czy przedstawiciele miasta Garwolin rozmawiali z takimi lub podobnymi firmami, które pomagają w ściągnięciu inwestorów? Jeżeli tak to kiedy? Czy udało się ustalić coś konkretnego? Czy zachowała się jakakolwiek korespondencja, nagranie, cokolwiek co by potwierdzało te rozmowy? (tutaj też nie chodzi o przedstawianie konkretów z rozmów, jeżeli takie były).

zdjęcie wprowadzające: Facebook BG


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ggggggg (, #IP 78e2d04c93) Odpowiedz

kiedy będzie węgiel na skladach dla wyborców do 2000zł

Wyborca PiS. (, #IP 212e677d82) Odpowiedz

jest w Otwocku i w innych powiatach, w których rządzi PiS. jedź i kup.

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Pani Burmistrz nie musi nikomu odpowiadać. Wystarczy, że co miesiąc bierze pensję.

korki w Garwolinie (, #IP c8883bd49c) Odpowiedz

Pani Burmistrz jak pani rozwiąże sprawę zakorkowanej ul Targowej i skrzyżowania z al. Legionów, jest już tragicznie a jak powstanie więcej bloków - na co daliście pozwolenie to co wtedy???

Ludzie zrozumcie (, #IP 66228f1069) Odpowiedz

Ludzie zrozumcie ze Pani burmistrz nic nie zrobi. Jej kadencja wkrótce się zakończy. Będzie druga albo nie- będzie to samo czyli nic. Miasto zatrzymało się w rozwoju. Poza marketami i osiedlami nic nie robią. A kwestii infrastruktury to popatrzcie na ul. Zamojską (a raczej wyrób drogo podobny), który jest dojazdem do tylu bloków. I kto tam wydał pozwolenia na budowę bez drogi dojazdowej?

Gosc (, #IP 8c1231db77) Odpowiedz

Praca za grosze to powiekszanie patologii młodzi nie widzą żadnego celu skoro ich rodzice tyrali za grosze i ledwo wiążą koniec z końcem oni nie będą tak tyrać wola narkotyki i bandyctwo i na pewno nikt ich nie zmusi do pracy czy jej szanowania tylko do tego prowadzi najniższa krajowa lub zmowa między zakładami i ich podłymi właścicielami pracy za grosze się nie szanuje.

i tak dalej (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

władcza poza burmistrz i tyle, ewentualnie hihihi i tak wiele ma do powiedzenia

strefa (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Ciekawa sprawa, gdy obecny starosta był w opozycji to często ze swoimi kolegami rozliczali władze starostwa za to ,że nie pozyskują dużego inwestora , który zapewniłby zatrudnienie mieszkańcom powiatu. Z tego co teraz widać to podobnież wójtowie i burmistrz powinni zająć się tym problemem.

Obłęd...... (, #IP 987d2d1eb3) Odpowiedz

Strefa nie ma inwestora bo w starostwie pracuje cała zgraja nieudaczników zatrudnionych po znajomości. A na czele tej zgrai siedzi największy nieudacznik. Miejmy nadzieję że tylko do najbliższych wyborów. To samo w Urzędzie Miasta. Pani Burmistrz jest od kultury i sztuki jak sama to określiła.

Zejdźmy na ziemię (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Ta strefa to żadna atrakcja dla poważnych wielkich firm. Najlepsze działki to już zostały kupione jako lokata kapitału a to co zostało to teren o dużym pochyleniu nie nadający się do postawienia wielkich hal fabrycznych a do tego wcale nie tani. Duża firma woli kupić tanio kilkadziesiąt hektarów płaskiej ziemi rolnej i tam postawić fabrykę. Oni potrafią liczyć pieniądze.

W sprawie GSAG Włodarz Burmistrz Garwolina nie odpowiedziała do dziś. (, #IP 251c1cfaaf) Odpowiedz

Czy pani Marzena Świeczak, Burmistrz Garwolina była pytana o zakorkowany Garwolin i co z tym zamierza zrobić?

A po co (, #IP 16ff200eb3) Odpowiedz

A po co pytać lepiej trwonić kasę na głupoty

Prawda (, #IP 5499939737) Odpowiedz

Nie chodzi żeby wziąc chodzi by brać kto ciedzi w zarządzieGSAG