czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

XIX Konkurs Bożonarodzeniowy

Dodano:
garwolin - XIX Konkurs Bożonarodzeniowy

Jesienna aura, która za chwilę stanie się zimową, przypomina o nadchodzących świętach. Od kilku lat Centrum Sportu i Kultury w ramach organizacji konkursu bożonarodzeniowego zachęca do zgłębiania tradycji.

- Tradycja jest podstawowym elementem egzystowania kultury i rozwoju społecznego. To z niej czerpiemy inspirację i do niej się odwołujemy. Ciągłość przekazywanych zwyczajów pozwala zrozumieć kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jacy byli nasi przodkowie. Podtrzymywanie tradycji służy także umacnianiu więzi rodzinnych - mówi Luzia Kondej-Matusiak, koordynatorska konkursu.

REKLAMA:


Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół z powiatu garwolińskiego rodzimą ludową tradycją tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, a także rozbudzenie wyobraźni, twórczej inwencji i kreatywności u dzieci i młodzieży. Podobnie w jak w latach ubiegłych konkurs jest podzielony na cztery kategorie wiekowe. Najmłodsi uczestnicy zobowiązani są do wykonania łańcucha, kolejna grupa wiekowa ma stworzyć podłaźniczki, uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych powinni wykonać pająka, a młodzież ze szkół średnich - chatkę z piernika.

Organizatorzy przypominają o dokładnym, starannym i nieingerującym w formę podpisaniu pracy. Ważne jest także wykorzystanie odpowiednich materiałów, przede wszystkim pochodzenia naturalnego (np. kwiaty, zioła, zboża, trawy, liście itp.), choć dopuszczalne są także materiały tj: bibuła, słomki papierowe, papier kolorowy. Niedostosowanie się do założeń regulaminu może skutkować dyskwalifikacją.

Prace należy składać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury do 30 listopada. Lista laureatów zostanie ogłoszona 19 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.