Historia Klubu
Imprezę otworzyła Zofia Kisiel, założycielka Klubu, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która krótko przypomniała historię klubu i jego największe osiągnięcia.
Pierwsze występy gimnastyczne i taneczne sięgają początków lat dziewięćdziesiątych w ramach kółka działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. W roku 1995 powstała sekcja gimnastyczna przy BUKS „SMYK” przy Szkole Podstawowej nr 5. Rok później odbyły się już pierwsze zawody w gimnastyce dla szkół podstawowych.
W roku 1997 odbyły się kolejne zawody dla szkół podstawowych i pierwsze zawody dla szkół ponadpodstawowych. Od tego czasu zawody dla wszystkich grup wiekowych odbywają się co roku.
W 2000 roku powstał Gimnastyczny Uczniowski Klub Sportowy „SMYK” działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, w którym działały dwie sekcje: gimnastyczna i taneczna. W 2003 roku zespół taneczny po raz pierwszy wziął udział w zawodach tańca cheerleaders. Na zawodach w Siedlcach dziewczęta zajęły III miejsce a na zawodach w Warszawie II. W tym samym roku cheerleaderki zadebiutowały na VI Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Sosnowcu, zdobywając V miejsce.
W 2004 roku „SMYK” zmienił nazwę na Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy „NO NAME”, którą posługuje się do dziś. Na VII Mistrzostwach Polski Cheerleaders zespół Flash działający w ramach klubu zajął II miejsce w kategorii junior, a NO NAME w kategorii senior III miejsce. W kolejnych latach zawodniczki MG-TU KS odnosiły liczne sukcesy. Dream Team wygrał zawody w kategorii junior młodszy na IX Mistrzostwach Polski Cheerleaders w 2006 roku a Flash w kategorii junior zajął II miejsce.
Klub z Garwolina zdominował XII Mistrzostwa Polski Cheerleaders w 2009 roku wygrywając zawody w kategorii junior i junior młodszy. W tym samym roku Flash zadebiutował na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Szwecji.
Na XIII MP Cheerleaders rozgrywanych w Rzeszowie w 2010 roku zespoły Flash Junior i Flash Senior zdobyły pierwsze miejsca. 2010 rok to również kolejny udział w Mistrzostwach Europy Cheerleaders, które tym razem odbyły się w Finlandii. Flash Junior na tych zawodach zdobył I miejsce, tym samym zapisując się w historii polskiego cheerleadingu. Żaden polski zespół wcześniej tego nie dokonał. Na GP Polski Cheerleaders w 2010 roku Flash Junior i Flash Senior były bezkonkurencyjne.
Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Klubu MG-T UKS, był debiut na Mistrzostwach Świata w Orleando na Florydzie w 2011 roku. Zespół Flash Senior zdobył na tych zawodach VIII miejsce. Na Mistrzostwach Europy 2011 na Słowenii Flash Junior obronił I miejsce z poprzedniego roku. W kolejnych latach zespoły z No Name odnosiły kolejne sukcesy. Flash Senior wygrał Mistrzostwa Polski Cheerleaders w Jezierzycach w 2012 roku. Na Grand Prix Polski Cheerleaders w 2012 roku Pink Fires w kategorii junior młodszy zajął I miejsce.
W 2013 roku na GP Cheerleaders Dream Team Junior w kategorii junior, Dream Team a kategorii junior młodszy i Pink Fires w kategorii junior młodszy – pom dance zajęły pierwsze miejsca. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Wielkiej Brytanii, Dream Team Junior zajął III miejsce. Sekcja gimnastyczna zdobyła srebrny medal na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce.
@@@
No Name w liczbach
Zawodniczki No Name przemierzyły tysiące kilometrów jeżdżąc na zawody. Przemierzając Polskę przejechały 12 330 km, Europę 19 052 km, świat 33 260 km. Razem 64 642 km.
Międzyszkolny Gimnastyczno – Taneczny 13 razy brał udział w mistrzostwach Polski, 7 razy w mistrzostwach Europy i 2 razy w mistrzostwach Świata.
Klub zorganizował: 20 razy zawody w gimnastyce dla szkół podstawowych, 19 razy zawody w gimnastyce dla szkół ponadgimnazjalnych, 11 turniejów tańca cheerleaders i10turniejów tańca ludowego.
Występy taneczne, gimnastyczne i podziękowania
Uroczysty jubileusz nie mógł się odbyć bez występów. W sobotę na deskach CSiK przy pełnej sali wystąpiły zespoły taneczne: Dream Team Senior, Dream Team Junior i Dream Team oraz grupy gimnastyczne i grupa pań ćwiczących aerobik. Niespodzianką był występ byłych zawodniczek klubu.
Podziękowania od członków i założycieli Klubu otrzymali m. in.: burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, starosta Marek Chiałowski, dyrektor CSiK w Garwolinie Jarosław Kargol, kierownik wydziału oświatowego Jerzy Duchna oraz dyrektor ZS nr 5 w Garwolinie Jacek Zowczak. Nie zabrakło również wyróżnień dla byłych i obecnych trenerów i trenerek pracujących w Klubie. Podziękowania od władz powiatowych i miejskich otrzymała również Zofia Kisiel.
W ciągu 15 lat Klub wspierali: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Zarząd Powiatu Garwolińskiego, Miasto: Garwolin, Żelechów, Pilawa, Gminy: Miastków Kościelny, Łaskarzew, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, OSM Garwolin, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo – Handlowa „SCH”, PSS „Społem” Garwolin, WSS „Społem” Warszawa: Śródmieście, Praga Południe, Wola, Mokpol Warszawa, KZR SS „Społem”, Lechpol, Lamex Export Import, Ochnik, Lobo, Amis 2, Zeller Plastik, Krisbud, Akuna, Oriflame, Bruggen Polska, Mateusz Michalik”Centrum Druku”, Piekarnie: Jerzy Tarański, Henryk Mianowski, Żabczyńscy, Plast-Bet, Elżbieta Woźniak Sionek- konsultantka Oriflame, Teresa i Stanisław Grzeszczak, Krzysztof Królik, Alicja Pałyska, Rafał Wawrzyniak, Fotograf: Mateusz Rękawek „Ato Event”, Kami Ariel Mąkosza, Agnieszka Sterna, Video: Marek Włodarczyk „Atlantis Studio Video”, Paweł Jarzyna, Michał Ośko,Zespół Szkół nr 5 w Garwolinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Publiczne Gimnazjum w Trąbkach,ZS w Michałówce.
Komentarze (0)