Projekt, pod którym podpisali się m. in.: Mariusz Błaszczak, Radosław Fogiel, Czesław Hoc, Jarosław Kaczyński, Bolesław Piecha, Krzysztof Sobolewski, Marek Suski czy Ryszard Terlecki, zakładał, że pracownik, który zakaziłby się koronawirusem i który podejrzewałby, że do zakażenia doszło w zakładzie pracy, mógłby złożyć wniosek do pracodawcy o wszczęcie postępowania w sprawie świadczenia odszkodowawczego od niezaszczepionego na C19 pracownika, który nie poddał się testowi.
Ustawę szeroko komentował dziennikarz Łukasz Warzecha. Jego zdaniem nowe prawo zniszczyłoby relacje między pracownikami w zakładach pracy. Ludzie wzajemnie by się oskarżali, donosili na siebie i próbowali „zarobić” na kolegach i koleżankach.
O projekcie z druku 1981 piszę na portalu https://t.co/FhU19dswGF: bolszewizm w czystej postaci. https://t.co/NomgB0wo83
— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) January 29, 2022 Oczywiście uzyskanie odszkodowania nie byłoby takie proste, gdyby naprzeciwko donosiciela stanął ktoś, kto ma elementarne pojęcie o życiu i o prawie. Umiejętne podejście do sprawy, spowodowałoby, że oskarżony przeciągałby ją latami.
Inną kwestią miały być powszechne testy na C19. Początkowo obowiązek testowania miał dotyczyć wszystkich, co rodziło podejrzenia, że za projektem stoi miliardowy biznes, ale jak informowała poseł Siarkowska, sytuacja miała nagle się zmienić. Represjami mieli być objęci głównie niezaszczepieni. Ten pomysł miał jednak upaść.
Dotarła do mnie informacja,że w ministerialnych pokojach przygotowuje się poprawkę do #LexKonfident,by obowiązek testowania dotyczył wyłącznie osób niezaszczepionych. Jeśli to prawda,byłoby to wprowadzenie tylnymi drzwiami segregacji sanitarnej.#StopSegregacjiSanitarnej #StopSS
— Anna Maria Siarkowska #StopSegregacjiSanitarnej (@AnnaSiarkowska) February 1, 2022
Cynizm, hipokryzja i traktowanie Polaków jak bydło
Wystarczy wejść na dowolny profil polityków na Twitterze i Facebooku, by bez trudu znaleźć dowody w postaci zdjęć i nagrań, które wyraźnie pokazują, gdzie politycy mają obostrzenia, które sami nam wciskają. Oczywiście politycy są na tyle bystrzy, że wiedzą na jakie przepisy mogą się powołać w razie oskarżeń o nieprzestrzeganie obostrzeń. Tylko, czy jest to uczciwe, kiedy w jednym chórze wspólnie z propagandystami z TV - zwanymi dla jaj dziennikarzami - non stop straszą nas, że wszyscy umrzemy na popularną ostatnio chorobę? Skoro występuje zagrożenie, środki bezpieczeństwa powinny być podejmowane zawsze i wszędzie, bez wyłączeń. Obywatele w marketach non stop są gnębieni przez policję, którą politycy nasyłają w celu sprawdzania stanu zamaskowania, a politycy na swoich spędach gwiżdżą na sanitarne zasady.
Dopełnieniem bolszewizmu działań rządzących było niedawne głosowanie na komisji zdrowia w dniu 11 stycznia w sprawie obowiązku szczepień dla parlamentarzystów. Przeciwko obowiązkowi głosował m. in. ‘’Król Skrobanek’’, sanitarna twarz PiS Bolesław Piecha, oskarżany lata temu o korupcję. Podobnie zrobił inny wielbiciel reżimu Czesław Hoc.
6 tys. zł za brak maski
Nawet 6 tys. zł za brak maski, bądź nieprzestrzeganie innych obostrzeń, to kara jaka miała wejść po uchwaleniu ustawy 1981 (numer druku przypomina ważne wydarzenie w historii Polski). Podobna kara mogłaby nas spotkać za niezachowywanie dystansu społecznego. Oczywiście każdy polityk wywinąłby się z tego, tak samo jak z obowiązku szczepień, bo „wszystkie zwierzęta są równie, ale niektóre są równiejsze”.,
Jak głosowali posłowie z Okręgu nr 18?
Większość posłów PiS poparła projekt Kaczyńskiego. Co ciekawe, parlamentarna opozycja oprzytomniała i mimo wcześniejszych radykalnych sanitarnych wypowiedzi, zagłosowała za odrzuceniem Lex Konfident.
Przeciwko odrzuceniu ustawy, czyli za Lex Konfident głosowali:
PiS
Henryk Kowalczyk
Daniel Milewski
Krzysztof Tchórzewski
Marek Zagórski
Grzegorz Woźniak
Za odrzuceniem ustawy Lex Konfident głosowali:
PiS
Anna Maria Siarkowska
KO
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Czesław Mroczek
KP
Marek Sawicki
Wstrzymali się:
PiS
Arkadiusz Czartoryski
Maciej Górski
Teresa Wargocka
źródło: Twitter, Dziennik Prawny, Do Rzeczy, Onet, Fakt, własne, głosowania sejmowe@@@
Komentarze (0)