KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Leśne Skrzaty odwiedziły policjantów

Dodano:
garwolin - Leśne Skrzaty odwiedziły policjantów

W środę 5 czerwca 2019 r. dzieci wraz z nauczycielkami z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Garwolinie, gdzie została im przybliżona praca policjanta oraz przypomniane ważne zasady bezpieczeństwa.


 Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panią Małgorzatą Pychner oraz z dzielnicowym Tomaszem Pytlarczykiem, którzy oprowadzali je po budynku Komendy, opowiadali o pracy w policji, prezentowali umundurowanie oraz służbowe wyposażenie. Dzieci chętnie przymierzały policyjny kask, oglądały pałkę szturmową oraz tarcze ochronną.

Największe wrażenie zrobiły na dzieciach sprzęty wykorzystywane przez policyjnych techników kryminalistyki oraz zabezpieczenie własnych linii papilarnych zostawionych na drzwiach jednego z pomieszczeń. Na pamiątkę przedszkolaki odbiły swoje odciski palców na kartce.

Dużym zainteresowaniem cieszył się motocykl policyjny oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść. Radość wśród najmłodszych wzbudziła także okazja zobaczenia się jeszcze raz z Dorą - psem policyjnym, która gościła u nas w przedszkolu w październiku ub r.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie wychowankowie przedszkola wręczyli na ręce pani policjantki pamiątkowy dyplom. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Oprac.: S. Pytlarczyk
Zdjęcia: PP Lesne Skrzaty w Michałowce

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 20

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedocki (, #IP 677aafe395) Odpowiedz

i tak oto nasza kochana polska policja buduje sobie bazę odcisków palcy zapraszjąc dzieci z przedszkola , wiadomo bowiem że odciski sie nie zmieniaja wieć dla zabawy pobierzemy od dzieci odciski a niczego nie swiadomi ludzie wysyłają swoje pociechy do komisariatów