czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latka

Dodano:
garwolin - Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latka

Garwolińscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili działania poszukiwawcze 13-latka, który poszedł na spacer z psem i przez kilka godzin nie wracał do domu. Wczoraj wieczorem do poszukiwań chłopca zostało zmobilizowanych kilkunastu policjantów. W wyniku działań funkcjonariuszy i członków rodziny nastolatek wrócił bezpiecznie do domu.


Garwolińska policja powiadomiona o zdarzeniu


- Wczoraj wieczorem matka 13-latka powiadomiła policję w Garwolinie, że w Mościskach (gm. Trojanów) zaginął jej syn. Z przekazanych przez kobietę informacji wynikało, że chłopiec około 16 wyszedł z domu z psem. Ponieważ od kilku godzin nie wracał i nie było z nim żadnego kontaktu, przestraszona poinformowała o wszystkim funkcjonariuszy. Zgłoszenie było niepokojące, ponieważ wynikało z niego, że 13-latek na co dzień mieszka w innym województwie i mógł się zgubić. Dodatkowo z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że zachodziła obawa o stan jego zdrowia - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

13-latek odnaleziony


- Policjanci natychmiast po przyjęciu zgłoszenia przystąpili do działania. Dyżurny garwolińskiej komendy bardzo szybko zorganizował akcję poszukiwawczą, do której zaangażowane zostały zwiększone siły. Policjanci wytypowali rejon poszukiwań, skontrolowali drogi, którymi 13-latek mógł się poruszać, opatrolowali okolicę. W wyniku podjętych działań 13-latek został odnaleziony przez członków rodziny i policjantów z posterunku w Sobolewie około 2 km od domu. Funkcjonariusze upewnili się, że chłopiec nie wymaga opieki medycznej, a następnie przekazali go pod opiekę mamie - dodaje policjantka.

13-latek garwolin

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.