czan maj 2022

Garwolin Sport

Ostrów Mazowiecka przystankiem w drodze po zwycięstwo Delfina w Mityngu !

Dodano:
garwolin - Ostrów Mazowiecka przystankiem w drodze po zwycięstwo Delfina w Mityngu !

Przedostatnia runda 11 Mityngu miała miejsce 21 kwietnia w miejscowości Ostrów Mazowiecka. Oprócz wspomnianych gospodarzy i zawodników UKS Delfin Garwolin, startowali jeszcze pływacy z Mińska Mazowieckiego i Ostrołęki.

Klub z Garwolina wystawił 56 – osobową reprezentację, która wygrała klasyfikację medalową i drużynową dzięki czemu powiększyła swoją przewagę w drodze po ostateczne zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Zawodnicy Delfina zdobyli łącznie 38 medali.

W najmłodszej kategorii wiekowej dwa medale zdobyła Zuzanna Dybcio (srebrny – 25 dowolny i brązowy - 25 grzbietowy). Jeden medal i to brązowy w  tej kategorii zdobyła jeszcze Zuzanna Turek (25 klasyk).

W II kategorii wiekowej wychowankowie Delfina wywalczyli 17 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Dwukrotnie swoje konkurencje wygrywał Szymon Michalec (50 motyl i 50 dowolny).
Zwycięzcami swoich konkurencji zostali jeszcze: Jakub Frelek (50 grzbiet), Alicja Szopa (50 klasyk) i Bartłomiej Turek (50 klasyk). Dwa razy srebrny medal odbierała Nikola Dziewanowska (50 motyl i 50 dowolny).
II miejsce zajęli jeszcze: Filip Poszytek (50 motyl), Oliwia Mućko (50 grzbiet), Katarzyna Duchna (50 klasyk), Bartłomiej Turek (50 dowolny) i Jakub Frelek (100 zmienny). Na najniższym stopniu podium stawali: Julian Kwas (50 grzbiet), Agata Piłka (50 klasyk), Filip Poszytek (50 dowolny), Katarzyna Duchna (100 zmienny) oraz Aleksander Górka (100 zmienny).

Zawodnicy z najstarszej kategorii wiekowej wywalczyli 18 medali w tym: 7 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych. Po dwa złote medale wywalczyli: Gabriela Michalec (100 dowolny i 100 grzbiet) oraz Hubert Szaniawski (50 motyl i 100 dowolny). Na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze: Piotr Więckowski (100 grzbiet), Natalia Burno (100 zmienny) i Jagoda Jonak (100 klasyk).
Po jednym srebrnym medalu wywalczyli: Natalia Burno (50 motyl), Krzysztof Jonczyk (100 klasyk) oraz Miłosz Kaczorowski (100 dowolny). Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali: Ewa Kaczmarek (100 klasyk i 100 zmienny) oraz Dawid Wysocki (100 klasyk i 100 zmienny).
O jeden brązowy medal swoją kolekcję powiększyli: Przemysław Wójcik (50 motyl), Maja Michalec (50 motyl) oraz Kaja Szczypek (100 grzbiet).

Na koniec zawodów były rozgrywane jeszcze sztafety. Tu czterokrotnie wygrywały sztafety z Garwolina w rywalizacji na 4 x 50 dowolny (Katarzyna Duchna, Nikola Dziewanowska, Bartłomiej Turek i Szymon Michalec oraz Szaniawski Hubert, Michalec Gabriela, Kaczorowski Miłosz i Michalec Maja) i 4 x 50 zmienny (Oliwia Mućko, Alicja Szopa, Filip Poszytek i Aleksander Górka oraz Więckowski Piotr, Jagoda Jonak, Natalia Burno i Przemysław Wójcik).

II miejsce w rywalizacji 4 x 25 m stylem dowolnym wywalczyła jeszcze sztafeta płynąca w składzie: Burno Antoni, Więckowski Mateusz, Turek Zuzanna i Dybcio Zuzanna.

- Finałowa runda odbędzie 19 maja na Garwolance, na którą wszystkich sympatyków pływania zapraszam na trybuny – wstęp wolny ! - zachęca Mianowski Wojciech.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.