Garwolin Sport

Osiak najlepszy w Lidze Bowlingowej

Dodano:
garwolin - Osiak najlepszy w Lidze Bowlingowej

1 marca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie XI Edycji Ligi Bowlingowej w Borowiu. W tym roku kręgielnia gościła zawodników z Siedlec, Lublina, Ostrołęki oraz Borowia i okolic. Tego dnia został rozegrany też turniej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Borowie Wiesław Gąski.

Przed zakończeniem ligowej rywalizacji zawodnicy zmierzyli się w X kolejce. Pierwszy w tej rozgrywce był Arkadiusz Dłużniewski, drugi Łukasz Osiak, a trzeci Dariusz Rojek.

Nie tylko boks i MMA
Zwycięzcą XI Edycji Ligi Bowlingowej został Łukasz Osiak z Borowia zostawiając za sobą Arkadiusza Dłużniewskiego oraz Dariusza Rojka (obaj zawodnicy SKB Siedlce), a na IV miejscu uplasował się Paweł Sabak. Łukasz pokazał, że jego umiejętności sportowe są bardzo wszechstronne. Powiat garwoliński zna już Osiaka z walk w MMA i w boksie.

Zagrali o Puchar Ligi
Uroczystego rozpoczęcia turnieju o Puchar Ligi dokonał Łukasz Osiak, następnie wójt gminy Borowie Wiesław Gąska podziękował wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w zawodach oraz kontynuowanie tej małej tradycji, która swój początek miała w 2013r. Po przemowach nastąpiło wręczenie nagród dla pierwszej trójki Ligi.

Do eliminacji zawodów o Puchar Ligi przystąpiło 14 zawodników (zawodnicy, którzy zajęli w lidze miejsca 1-4 zostali rozstawieni w „drabince” turniejowej). Zawody przebiegały w koleżeńskiej, ale zarazem też sportowej atmosferze.

Zwycięzcą został Arkadiusz Dłużniewski, na 2 miejscu uplasował się Łukasz Osiak, który pobił ubiegłoroczny rekord kręgielni. Łukasz w ćwierćfinale rozegrał niemalże idealną grę ustanawiając rekord na poziomie 298pkt (maks. pkt 300). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończył Dariusz Rojek, pokonując w małym finale Pawła Sabaka.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom. Tegoroczna liga powinna ruszyć w listopadzie.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.